Bajki dla niemowląt – pierwsza szansa na zdobycie wiedzy o świecie

dla niemowląt

Każde dziecko uwielbia bajki, gdyż są to historie bardzo wartościowe, przekazujące najważniejsze prawdy życiowe. Jednak czy jest sens czytania historii, baśni niemowlęciu? Czy maluch do drugiego roku życia rozumie przekazywane mu komunikaty z książeczki? Czy bajki dla niemowląt niosą ze sobą jakieś wartości? Zdaniem wielu specjalistów, to idealny sposób na zapoznawanie dziecka ze światem.

Atrakcyjność bajek dla niemowląt

W opowieściach skierowanych do najmłodszych występuje wiele ciekawych postaci, a w bajkowym świecie dzieją się niespotykane rzeczy. Opisywany świat jest fantastyczny, a dziecko chłonie każde nowe zjawisko wszystkimi swoimi zmysłami. Bajki dla niemowląt to przede wszystkim dobra zabawa, która powinna trwać przynajmniej 20 minut dziennie. Za sprawą głośnego czytania niemowlę będzie robić szybsze postępy w zakresie mowy, inaczej też będzie wyglądał rozwój emocjonalny i poczucie własnej wartości.

Bajki nie tylko czytane, ale też do słuchania

W przypadku niemowląt słuchowiska mogą być równie dobrym rozwiązaniem. Maluch spędzający mnóstwo czasu leżąc będzie mogło nasłuchiwać dźwięków, historii, które pobudzą jego ciekawość. Bajki dla niemowląt w formie słuchowisk pozwolą na chwilowy oddech rodzicom lub dadzą możliwość w tym czasie przyspieszenia wykonania innych czynności. Historyjki puszczane przez sprzęt audio to wiele wyraźnych, charakterystycznych dźwięków zwierząt czy też zaśpiewane pięknie kołysanki.

Opowiadanie historii niemowlakowi przyniesie rezultaty

Specjaliści są zdania, że rodzic powinien wykorzystywać każdą wolną chwilę, aby opowiadać niemowlakowi choćby wymyśloną historię. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy to dziecko jest mocno skupione, zrelaksowane i z dużą chęcią wpatruje się głęboko w oczy rodzica. Bajki dla niemowląt poszerzają bierny zasób słownictwa, które da o sobie znać, kiedy maluch nagle zacznie mówić. Im wcześniej w ten sposób będzie poznawać słowa, tym dziecko będzie miało bardziej bogate słownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *