Jakie bajki przypadną do gustu chłopcom?

bajki na dobranoc

Jeśli szukasz bajek, które dostosowane są do upodobań twojego syna, to musisz zastanowić się nad motywami i tematami, które przypadną mu do gustu. Małych chłopców z pewnością zafascynują historię o piratach, astronautach, dzielnych rycerzach czy strażakach. Maluchy najczęściej wybierają właśnie tego typu postaci, ponieważ wykazują się odwagą, siłą, a dzięki ich decyzjom wszystko zawsze się dobrze kończy.

Czym powinna charakteryzować się dobra bajka dla chłopca?

Śmiali astronauci, odważni piraci, doskonale władający mieczem rycerze oraz strażacy, którzy są w stanie wejść w ogień, o losach tego typu bohaterów zazwyczaj chłopcy czerpią największą frajdę. Jednak kryteria wyboru określonych tytułów często zazębiają się z innymi, pasującymi do pozostałych kategorii. Bajka na dobranoc dla chłopaka jednak nie powinna obejmować tematyki, która dotyczy przemocy, wojny, choć wielu rodziców jest zdaniem, że warto „hartować” w ten sposób swoich synów.

Krótkie historie ze zwartą akcją i zwięzłą treścią dla wszystkich

Na czym polega różnica między płciami „chłopiec” i „dziewczynka”? Powszechnie nie uważa się, aby dzielić książki ze względu na płeć. Wiele propozycji jest dogodna zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Na rynku wydawniczym jest w czym wybierać, multum bajek uczy, motywuje i traktuje o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Tytuły te skierowane są do wszystkich pociech.Niezależnie od tematu rodzice czytają wszystkim dzieciom tytuły, które są ponadczasowe, potrzebne dla obu płci.

Książki uwielbiane przez małych czytelników nie tylko z racji tytułów

To z jaką książką nie będą mogły rozstać się maluchy nie zależy tylko od ich tematyki. Każde dziecko zwraca uwagę także na barwne ilustracje, które zostały przygotowane z pełną dbałością o estetykę. Wydane w piękny sposób mogą stać się prawdziwą ozdobą dziecięcej biblioteczki.Bajka na dobranoc dla chłopaka i dla dziewczynki w ciekawszej formie będzie w stanie pobudzić wyobraźnię, a przy okazji nauczyć podstawowych wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *