Misie – najlepsi towarzysze i ulubieni bohaterowie dzieci

bajki miś

Bajki o misiach sprawdzają się doskonale jako opowiadania czytane na dobranoc dzieciom. Sama postać niedźwiadka stała się chyba najczęściej pojawiającym się zwierzęciem w roli pluszowej maskotki. Jak to się stało, że właśnie misie zaskarbiły sobie sympatię naszą i naszych maluchów? W końcu trudno się nie zgodzić ze słowami: „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

Nie ma prawdziwego dzieciństwa bez misia!

Magia pluszowych niedźwiadków działa nie tylko na dzieci, ale także na dorosłych. Zwierzaki te mają miękkie, puszyste futerko, co sprawia, że trudno się powstrzymać od ich przytulenia. Zawsze warto mieć pod ręką misia, którego maluch może wytargać za uszy, a po chwili przytulić i zasnąć z nim. Misie w każdej postaci zawsze spoglądają ciepłym spojrzeniem, a bajki o nich często stają się ulubionymi. Zdaniem dziecięcych psychologów, niedźwiadki umożliwiają dzieciom trening okazywania uczuć, także tych trudnych.

Najsłynniejsi misiowi bajkowi bohaterowie

Bajek o misiach nie brakuje, kto nie zna przygód Kubusia Puchatka? Kto nie pasjonował się losami Misia Paddingtona? Także polskich ulubieniec – Miś Uszatek, to postać, do której trudno nie żywić sympatii. Często są to bohaterowie nieporadni, ale zawsze serdeczni i pomocni dla swoich przyjaciół. Bajka o misiu zawsze będzie dobrym pomysłem na przeczytanie jej na dobranoc dziecku. Zwłaszcza, jeśli maluch posiada swojego ulubionego niedźwiadka, to z pewnością przy następnej okazji będzie go utożsamiał z innymi bohaterami tego samego gatunku.

Misie dowodem na walkę z licznymi słabościami

Bohaterowie będący misiami są na wskroś współcześni i ludzcy, nie tylko w zachowaniu, ale w języku. Ich częste gapiostwo, nieporadność pozwala na solidaryzowanie się z nimi i współodczuwanie. Bajka o misiu pokazuje często słabości głównych bohaterów, jak np. łakomstwo jako wada, z którą można walczyć, ale też da się żyć. Niedźwiadki nie są idealnymi postaciami, ale na tym polega właśnie ich urok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *