Najsłynniejszy bajkowi koci bohaterowie

bajka o kotku

Koty obok psów są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt domowych. Można je jednak spotkać nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale także dachach, ulicach, czy też na stronach wielu ulubionych bajek. Postać kota do dziś jest jedną z najczęściej wybieranych do stworzenia postaci bajkowych bohaterów. Jacy mruczący bohaterowie są najbardziej znani?

Ulubieńcy nie tylko miłośników kotów

Są nie tylko gwiazdami Internetu, ale także odnoszą sukcesy w filmach, serialach i bajkach, zarówno tych na ekranie, jak i na stronach książek. Wiele kotów znanych jest z imienia praktycznie w każdym zakątku świata. Wystarczy choćby przykładowo wymienić Garfielda, baśniowego kota w butach, czy polską parę, czyli Filemona i Bonifacego. Kot to świetny kompan, charakterne zwierzę, w którego towarzystwie nie może być nudno. Każda bajka o kotku jest wciągająca, ponieważ jest wielce prawdopodobne, że historia będzie bardzo ciekawa, nie tylko dla kogoś kto na co dzień obcuje z popularnymi mruczkami.

Niezwykła i magiczna aura otaczająca koty

Na czym polega fenomen kotów? Wiele osób twierdzi, że to zasługa otoczki tajemniczości towarzyszącej tym zwierzętom. Do ich walorów zalicza się także zwinność, szybkość i spryt. Ponadto to bezwzględne drapieżniki w bezpośrednich starciach z myszami. Bajka o kotku jest zawsze opowiadaniem, które wzbudzi ciekawość u małego odbiorcy. Kocie postaci to także często czarne charaktery, jak np. Klakier będący pomocnikiem Gargamela.

Jedno z najbardziej znanych zwierząt w kulturze

Obok psów, koty są najczęściej spotykanymi zwierzętami w licznych przekazach kulturowych. Wiecznie nierozstrzygnięty spór zdaje się nie mieć końca, a wiele bajek, opowiadań opiera się właśnie na perypetiach związanych z losami tych dwóch gatunków zwierząt. Postać kota to usposobienie sprytu, z kolei psy to częściej ci łagodniejsi bohaterowie. Osoby mające kota na punkcie kota będą jednak innego zdania i swoim dzieciom będą wpajać, że to kot jest najlepszym przyjacielem człowieka, a nie pies.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *